תאריך ושעה
 FacebookTwitter

יתרון דודי שמש

דף הבית >> דודי שמש >> יתרון דודי שמש
* הטבות נוספות למגיעים דרך האתר חייג עכשיו : 050-2423404 שלמה *

 

יתרון - דודי שמש

העולם מכיר שני דוודים עיקריים, דודי שמש ודודי שמש חשמליים. מה ההבדל ביניהם? מה גורם לאחד להיות טוב יותר מהשני? כיצד הם בכלל משפיעים על חיינו? סביר להניח שאינכם מבזבזים זמן רב בשאלות אלו, שלא נראות חשובות, אך כאשר אתם באים לבנות בית חדש ועליכם להתקין דודי שמש, חשוב שתתנו את הדעת לשאלות אלו. 

בכל בית בישראל, יש דודי שמש או דודי שמש חשמליים. בבניינים נמוכים, יש יותר דודי שמש רגילים מאשר דודי שמש חשמליים. לעומת זאת, בבניינים גבוהים, דודי השמש הם יותר חשמליים. העניין נובע מהנוחות, ומעצם העובדה שדודי שמש רגיל עובד טוב בבניינים נמוכים, מאשר בגבוהים, ולהיפך. 

אז מה ההבדל בין השניים? למעשה כל ההבדל טמון בכך, שדוד שמש רגיל, איננו עובד עם מנגנון חשמלי. הוא פשוט עובד רק עם אנרגיית השמש. לעומת זאת, 
דוד חשמל, מקיים בתוכו מנגנון חשמלי, אשר עוזר לחמם את המים, במקרה וקרני השמש לא חזקים באותו יום. העניין אגב, גורם לבזבוז חשמל וכסף כמובן. חשוב לציין, שגוף החימום לעיתים זקוק לתיקון או החלפה, מה שאומר כמובן, השקעה כספית לא קטנה. 

דוד שמש חשמלי כולל גם תרמוסטט חשמלי, אשר מווסת את הטמפרטורה כך שלא תעלה באופן גבוה מדי, ותהפוך את המים לחמים מדי. זאת לעומת דודי שמש, שהטמפרטורה שלו נקבעת באופן שרירותי, על ידי קרני השמש. חשוב לציין, שאין זה מסוכן, ובכל זאת, עדיף שיהיה גורם מווסת, שימנע עלייה של טמפרטורה. 

לסיכומו של עניין, רוב האנשים מעדיפים שיהיה להם דודי שמש רגילים. זה חסכוני הרבה יותר, ופחות מסוכן. דודי שמש חשמלי, שיש בתוכו גוף חימום חשמלי, יכול להוות סכנה לדוד, ולגרום לפיצוצו, אם הוא הותקן בצורה לא נכונה, או עובד בצורה לא תקינה. לא פלא, שאנשים אשר חיים בבניינים גבוהים, היו שמחים, שיהיה להם דודי שמש רגיל ולא חשמלי בבית.

 

 

שעות פעילות:           כתובת מייל:

א'-ה' 9:00-19:30                      avishaiy@zahav.net.il
ו'- 9:00-13:00

צור קשר:

 
050-2423404 שלמה
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים